Predsjednik Saveza samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH) Mladen Novosel i predsjednica Saveza slobodnih sindikata Slovenije (ZSSS) Lidija Jerkić potpisali su na zajedničkom graničnom prijelazu Bregana-Obrežje Zajedničku izjavu o kvalitetnim radnim mjestima.

Zajednička izjava potpisana je u sklopu tradicionalnih 12. susreta SSSH i ZSSS-a Sindikati bez granica.bNa taj način su se obvezali aktivno surađivati na daljnjem razvoju uključivih tržišta rada i otvaranju kvalitetnih radnih mjesta.

Dobro organizirana i funkcionirajuća tržišta rada osiguravaju i broj i kvalitetu radnih mjesta, uz socijalnu uključenost i suzbijanje svih oblika diskriminacije, poručio je tom prilikom Mladen Novosel.